|

Zestawienie wykorzystywanych elementów

Miałem na ten tydzień zaplanowanych kilka ciekawych rzeczy. Chciałem iść na spotkanie Hackerspace Trójmiasto i napisać z tego relację oraz rozpocząć pracę nad kodem źródłowym robota. Na pierwszy ogień miał iść framework do unit testów CppUTest i konfiguracja continuous integration.  Niestety plany pokrzyżowała mi choroba i przez kilka ostatnich dni prowadzę tryb życia zbliżony do kota, gdzie w ciągu doby na kilka godzin aktywności przypada kilkanaście godzin leżenia. A kiedy próbuję zrobić coś produktywnego nagminnie zdarza mi się np. otworzyć przeglądarkę i zapomnieć co chciałem znaleźć.  Tym bardziej mogę być z siebie zadowolony, że cokolwiek udało mi się zrobić. Przez cokolwiek rozumiem wygenerowanie listy elementów potrzebnych do budowy robota i określenie jakie elementy mam na stanie, a jakie muszę dokupić.

Aby wygenerować listę elementów w programie Eagle, należy otworzyć schemat i wybrać File->Export->Partlist, a następnie wybrać plik, gdzie lista ma zostać zapisana. W efekcie otrzymujemy coś takiego:

Partlist

Exported from mm_legend_v2.sch at 2017-03-16 11:59:24

EAGLE Version 7.2.0 Copyright (c) 1988-2014 CadSoft

Assembly variant: 

Part          Value          Device               Package      Library              Sheet

BAT                          PINHD-1X2            1X02         pinhead              1
BAT_LED                      LEDCHIP-LED0805      CHIP-LED0805 led                  1
BT                           PINHD-1X4            1X04         pinhead              1
C1            22p            C-EUC0805K           C0805K       resistor             1
C2            22p            C-EUC0805K           C0805K       resistor             1
C3            100n           C-EUC0805K           C0805K       resistor             1

Prawdopodobnie są gotowe skrypty zliczające ilość elementów każdego typu. Ja niczego zadowalającego na szybko nie znalazłem, a jako, że w tym projekcie nie mam za dużo elementów, policzyłem ich ilości na piechotę. Podsumowanie potrzebnych elementów przedstawiłem w tabelach poniżej.

Kondensatory

[table id=4 /]

Cewki

[table id=5 /]

Rezystory

[table id=6 /]

Pozostałe

[table id=7 /]

Tabele przedstawiają ilości elementów potrzebne do pojedynczej płytki. Większość elementów chcę mieć w nadmiarze, żeby ubezpieczyć się na ewentualność błędów lub usterek. Po przejrzeniu domowych zasobów okazało się, że brakuje mi jedynie procesora STM32 i kilku kondensatorów. Od razu zamówiłem brakujące elementy. Zamówiłem również płytki drukowane w Satlandzie. Czas oczekiwania to dwa tygodnie, więc w najbliższych dniach będę miał okazję w końcu się zabrać za soft.

 

 

 

 

Podobne wpisy

Dodaj komentarz